

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 280 pF |
| Voltage Rating (DC) | 825 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 21.5 mm |
| Width | 9.4 mm |
| Termination | Radial |
| Diameter | 21.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 625 V |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide |
| Height | 26 mm |
| Depth | 9.4 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Lead Pitch | 10 mm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Lead/Base Style | Radial |
| Current Rating | 100 A |
| Max Voltage Rating (DC) | 825 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Clamping Voltage | 1.65 kV |
| Varistor Voltage | 1 kV |
| Max Voltage Rating (AC) | 625 V |
| Max Surge Current | 10 kA |
| Energy | 400 J |
| ESD Protection | No |
| Clamping Current | 100 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Max Varistor Voltage | 1.1 kV |
| Min Varistor Voltage | 900 V |
| Surge Energy Rating | 400 J |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Peak Surge Current | 10 kA |
Stock: 48
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39139
Ext.Price$0.39139
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39139 | $0.39139 |
| 10 | $0.30470 | $3.04700 |
| 25 | $0.27463 | $6.86575 |
| 50 | $0.24753 | $12.37650 |
| 100 | $0.22310 | $22.31000 |
